Strona główna / Zdrowie i uroda / Balsamy antycellulitowe – kilka słów
13 Czerwiec, 2014

Balsamy antycellulitowe – kilka słów

Posted in : Zdrowie i uroda on by : Artur Kaczmarek

Cellulit (lipodystrofia) polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej oraz zmian w tkance podskórnej, wywołanych zwykle przez zaburzenia równowagi hormonalnej i krążenia żylno limfatycznego, a także zwyrodnienia w tkance tłuszczowej i łącznej. 

    W walce z cellulitem doskonałym uzupełnieniem odpowiedniej diety i ćwiczeń są balsamy antycellulitowe. Przyspieszają one metabolizm tkanki tłuszczowej i redukują rozstępy, poprawiając tym samym wygląd ud, pośladków oraz brzucha. Pozwalają też ograniczyć proces gromadzenia się wody w organizmie.

    Dobry balsam antycellulitowy ma w swoim składzie hydrolat z kwiatów lipy, czyli destylat o właściwościach ochronnych, oczyszczających i zmiękczających. Ma działanie przeciwzapalne i jest bezpieczny dla skóry wrażliwej, w tym alergicznej oraz atopowej.

    Innym ważnym komponentem balsamów antycellulitowych jest masło Shea, które posiada silne własności nawilżające oraz zestaw witamin (A, E oraz F). Masło to rozluźnia mięśnie oraz czyni skórę bardziej elastyczną.

    Ponadto w składzie balsamów antycellulitowych znajdziemy także wosk pszczeli i ekstrakty roślinne (z guarany, gorzkiej pomarańczy, rozmarynu czy bluszczu).

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów