Do niedawna usługi księgowe kojarzyły się nam przede wszystkim z działalnością firm zewnętrznych wspierających małych i średnich przedsiębiorców wówczas, gdy w grę wchodziła archiwizacja danych, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz zagadnienia z zakresu kadr i płac.

I dziś kondycja firm tego rodzaju jest bardzo dobra, a wiele osób nie tylko korzysta z ich usług, ale również nie ukrywa swojego zadowolenia z tego powodu. Okazuje się jednak, że istnieje alternatywa dla propozycji tego typu, osoby zainteresowane możliwościami, jakie dają profesjonalne usługi księgowe mogą bowiem korzystać również z profesjonalnego oprogramowania.

Jego obecność na rynku w żadnym wypadku nie może być określana mianem zjawiska nowego, mamy z nią bowiem do czynienia już od kilkunastu lat, dzisiejsze programy, dzięki którym możliwa jest profesjonalna archiwizacja danych są jednak bez porównania lepsze od tych, z którymi mieliśmy do czynienia nawet kilka lat temu, nie wspominając już o czasach bardziej odległych. Ich znakiem rozpoznawczym jest między innymi intuicyjna obsługa, a także wysoki stopień zaawansowania pozwalający na rozwiązywanie nawet najpoważniejszych problemów związanych z firmową księgowością.