Stół jest tym elementem wystroju domu, wokół którego koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. To wokół stołu zasiadamy po ciężkim dniu w pracy i szkole aby porozmawiać, podzielić się zmartwieniami i zjeść wspólny posiłek. To daje poczucie jedności i zbliża członków rodziny. Często też stół jest miejscem, gdzie pociechy wraz z rodzicami odrabiają zadania szkolne.
Pamiętając to uczucie bliskości, jakie daje zasiadanie przy wspólnym stole, często wybieramy kuchnię jako miejsce przeznaczone do podejmowania gości.
Jak dobrać stół, aby nadawał naszej kuchni gościnności i zachęcał do wspólnego spędzania czasu?

Porządek

stołyStół to w naszym domu często miejsce, na którym kładziemy różne bibeloty, które chcemy mieć pod ręką. Znajdziemy tu więc klucze od domu i samochodu, portfel, telefon, rachunki do zapłacenia, zakupy przyniesione rano ze sklepu.
Takie postępowanie nie sprzyja dobrej atmosferze wokół stołu, w nieładzie nie da się odpoczywać i cieszyć obecnością bliskich.


Tworzywo

Aby wybrać stół, który będzie najlepiej pasował do charakteru i stylu naszej kuchni, warto wybrać się do dobrego sklepu z meblami.
Wystawione na ogromnej powierzchni stoły będziemy mogli dokładnie obejrzeć, porównać, a w przypadku wątpliwości sprzedawca chętnie pomoże w wyborze.
Ilość tworzyw, z których wykonuje się stoły jest bardzo duża. Od klasycznego drewna, które sprawdzi się w praktycznie każdej kuchni, poprzez płytę wiórową, szkło i metal, aż po tworzywo sztuczne jakim jest plastik.
Jeśli mamy kuchnię urządzoną w stylu tradycyjnym, rustykalnym, lub skandynawskim najlepiej będzie wyglądał stół z drewna. Stoły drewniane dostępne są w różnych kolorach i wykonane z różnych gatunków drewna, możemy więc postarać się o mebel naprawdę oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.
Do kuchni nowoczesnych będziemy raczej wybierali rozwiązania mniej konwencjonalne, stąd dużym powodzeniem cieszą się stoły wykonane z błyszczących plastików.

Wielkość

Poza tworzywem, z którego wykonany jest nasz stół, należy dokonać wyboru pomiędzy wieloma dostępnymi rozmiarami stołów.
Jeśli więc mieszkamy sami lub we dwie osoby, mamy maleńką kuchnię, a gości podejmujemy wyłącznie w salonie - warto zdecydować się na malutki stolik mocowany do ściany, który da się złożyć po skończonym posiłku.
Natomiast dla dużej, wielodzietnej rodziny polecić należy raczej stół duży, przy którym wygodnie zasiądzie cała rodzina.

Znając nasze potrzeby możemy śmiało wyruszać do sklepu po zakup stołu do naszej kuchni. Warto od razu kupić pasujące do niego krzesła.

 

http://stolpluskrzesla.pl/