Temat motoryzacji jest jednym z ulubionych na liście męskich zainteresowań. Ryk silników, pisk opon i zapach palonej gumy to zdecydowanie rzeczy, które intrygują i przyciągają (także płeć przeciwną). Gdy jednak przychodzi do przyziemnych spraw związanych z bezpieczną i racjonalną eksploatacją auta codziennego użytku, często nasza wiedza ogranicza się do stwierdzenia “działa? to nie ruszać”. Jak powszechnie wiadomo, nie samymi wyścigami człowiek, żyje a jazda zimą na letnich to nie doświadczenie i umiejętności, lecz głupota i brak zastanowienia. Podobnie jest w kwestii wycieraczek samochodowych - tutaj z reguły nie wiemy nic!

Rodzaje wycieraczek - po co to komu?

wycieraczki samochodowe na przedniej szybie autaTo, że wycieraczki dzielą się na płaskie i przegubowe jest wiedzą podstawową i każdy kierowca powinien to wiedzieć. Czym się różnią jednak te dwa rodzaje konstrukcji wycieraczki? Otóż wycieraczki przegubowe (zwane także szkieletowymi) to stare jak świat rozwiązanie wdrażane w większości fabryk świata. Pomimo tego, że na rynku istnieje już wiele lepszych rozwiązań, wycieraczki szkieletowe całkiem dobrze radzą sobie z usuwaniem brudu i wilgoci z przedniej szyby auta. Niestety w porównaniu z wycieraczkami płaskimi, ich wytrzymałość, skuteczność i niezawodność zupełnie błędnie pokazując nam, że technologia poszła do przodu. Otóż wycieraczki płaskie skonstruowane są tak, aby, jak najlepiej przylegać do szyby i radzić sobie w najtrudniejszych warunkach dzięki aerodynamicznym kształtom. Brak elementów metalowych sprawia zaś, że możemy zapomnieć o problemie korozji i zniszczenia przez warunki atmosferyczne.

Czy jakość wycieraczek ma znaczenie?

Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak. Żadne chińskie ustrojstwo nie dorówna jakością, jaką prezentują wycieraczki Bosch. Szukając niezawodnego rozwiązania, które będzie nam służyć dłużej niż tylko jeden sezon warto zainwestować w dobre sprawdzone marki. Wycieraczki Bosch to rekomendacja, która nie wymaga uzasadnień, wystarczą wyniki i niezawodność, jaką sobą prezentują. Kupując wycieraczki Bosch, masz po prostu gwarancję doskonałej widoczności, nawet w najcięższych warunkach!

Kiedy wymienić wycieraczki?

Wymianę wycieraczki należy robić regularnie według tego, na co wskazuje ich stan techniczny. Jeśli wycieraczki zaczynają zostawiać smugi, nawet przy delikatnym deszczu czy śniegu, to w naszej głowie powinna zapalić się lampka: “oho, to już niedługo”. Drobne smugi przechodzą w poważne zabrudzenia, a z czasem dochodzi do tego pisk wywołany przez za duże tarcie na linii pióro wycieraczki - szyba. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak usunięcie starych i wymiana na nowe wycieraczki.