Gry komputerowe są jedną z najpopularniejszych form współczesnej rozrywki. Dla wielu jest to również forma zarabiania na życie oraz pewien rodzaj sportu, który wymaga regularnych treningów. Zapewne w tym momencie wielu z nas przypomniało sobie te wszystkie przestrogi rodziców i nauczycieli odnośnie wad kręgosłupa oraz postawy ciała, których można się nabawić spędzając długie godziny przed komputerem. Okazuje się jednak, że można zapobiec takim skutkom między innymi wybierając odpowiedni fotel.

Czym powinien charakteryzować się fotel gamingowy?

Jak kupić odpowiedni fotel sportowy?Najważniejsze jest, aby fotele sportowe były wygodne. Nic więc dziwnego, że charakteryzują się one sporymi rozmiarami. Najbardziej rzucają się w oczy szerokie siedziska oraz wysokie oparcia z dodatkowymi "poduszkami". Jedną z najczęściej spotykanych form jest konstrukcja kubełkowa, czyli bardzo podobna do tej, którą stosuje się w przypadku foteli samochodowych. 

Bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o fotele sportowe, mają podłokietniki. Powinny one mieć szeroki wachlarz możliwości regulacji. Dodatkowo, fotel powinien mieć regulowane oparcie - chodzi tutaj o odpowiedni kąt pochylenia oraz możliwość "bujania". Inne elementy, które również mają spore znaczenie to wspomniane już poduszki pod plecy i kark oraz elementy, które poprawiają przepływ powietrza.

Jak wybrać odpowiedni fotel gamingowy?

Zakup tego rodzaju sprzętu powinien być przemyślany. Niestety wiele, najczęściej początkujących, osób traktuje fotele sportowe jako wyłącznie dodatek do komputera, który nie ma większego znaczenia. Jest to błędne podejście. Dlaczego? To właśnie od optymalnie dopasowanego siedziska zależy nie tylko komfort podczas korzystania z komputera, ale również zdrowie naszego kręgosłupa.

Dobre fotele sportowe łączą w sobie dobrą jakość wykonania, ergonomiczny kształt oraz niepowtarzalny design. Warto zwrócić uwagę na materiał, jakim fotel jest obszyty, Jeśli będzie to skóra lub coś skóropodobnego, latem korzystanie z niego może okazać się prawdziwym utrapieniem. Dobrą alternatywą są różnego rodzaju materiały tekstylne, takie jak bawełna. Siedziska, które są nimi pokryte nie ślizgają się i zapewniają przepuszczalność powietrza. Minusem jest jednak trudne czyszczenie, z którym w przypadku skóry nie powinno być problemu.

Oczywiście jedną z kwestii, na które w pierwszej kolejności zwracamy uwagę jest cena fotela. Tutaj jednak warto porządnie przemyśleć sprawę. Niejednokrotnie najtańsze wersje mają słabą lub wręcz nieprzystosowaną do długiego grania konstrukcję. Często brakuje również regulacji tak ważnych elementów jak na przykład podłokietniki. W takich sytuacjach lepiej przeznaczyć na zakup nieco więcej i cieszyć się zdrowym kręgosłupem.