Obecnie możemy bardzo łatwo zauważyć, że wiele firm decyduje się na drukowanie ubrań, na przykład zimowych, dzięki czemu można stworzyć naprawdę niebywałe i unikatowe kreacje, które znacząco będą wyróżniać się spośród innej odzieży, na przykład tej jaka oferowana jest przez różnego rodzaju sieciówki. Jest wiele różnych dzianin, z których wykonuje się ubrania zimowe, jak szaliki, czapki, rękawiczki i inne, jednak jedną z najpopularniejszych jest mianowicie dresówka. W związku z tym firmy zajmujące się produkowaniem takich ubrań, zdecydowanie najczęściej wykonują druk na dresówce.

Istotny jest dobór właściwego materiału do druku

Każda dzianina ma mnóstwo niepowtarzalnych właściwości. Rozróżniamy dzianiny z bawełny oraz bawełny z małą domieszką poliestru bądź elastanu. Konkretne produkty do druku różnią się gramaturą, Należy pamiętać, iż dzianiny poddanie obróbce przedstawiają pewną kurczliwość zwykle jest to około 4-5% na długości oraz szerokości. W związku z tymże należy dobrać właściwy produkt, natomiast nie da się nie zauważyć faktu, że mnóstwo firm decyduje się na wspomniany wyżej druk na dresówce, jaki to ma naprawdę wiele zalet. Nie można nie wspomnieć o tym, że dresówka jest naprawdę bardzo wdzięcznym materiałem, jaki doskonale sprawdzi się nie tylko w wypadku ubrań oraz akcesoriów dla dorosłych, ale również będzie ona idealna także dla dzieci.

Dresówka – charakterystyka

Dresówka pętelkowa to 90% bawełny oraz 10% poliestru o masie 250 g/m2. Poliestrowa nitka przeprowadzona jest wewnątrz materiału oraz przy noszeniu nie dotyka skóry - dostajesz zatem wszelkie zalety bawełnianej dzianiny. Dodatek poliestru to ogromny atut - powoduje, iż produkt dłużej utrzymuje własny naturalny kształt, nie napina się, natomiast sam produkt jest lepszy oraz bardziej mocny. Dresówka pętelkowa to produkt z jednej strony gładki, od dołu tymczasem pokryty rozpoznawalną pętelką, od której bierze własną nazwę.

Specjalistyczny druk

Jak zrobić druk na dresówce?Dresówka jest w wielu wzorach oraz odcieniach. Taki rezultat można otrzymać dzięki wykorzystaniu druku cyfrowego, jaki, w odróżnieniu od pozostałych typów druku, pozwoli na tworzenie indywidualnych projektów, natomiast również na realizowanie relatywnie dużych zamówień. Na dresówce pojawiają się różne wzory oraz grafiki. Są propozycje, jakie dobrze sprawdzą się w produkcji artykułów oraz ubrań dla dzieci, uniwersalnych czapek oraz wzorzystych, popularnych ubrań dla dorosłych. Druk na dresówce wyróżnia się wytrzymałością na blaknięcie odcieni. Utrzymuje własny pierwotny wygląd poprzez długi czas, chociażby przy ciężkiej eksploatacji oraz częstym praniu