Każdy przedsiębiorca, który nie chce lub nie może zajmować się księgowością staje przed ważnym zadaniem wyboru biura rachunkowego. Biuro obsługuje wszystkie dokumenty związane z działalnością firmy. Od niego zależy również prawidłowe i sprawne rozliczenie z urzędem skarbowym. Wszelkie błędy mogą mieć ogromne znaczenie dla dalszego życia firmy, dlatego tak ważny jest dobry wybór jednostki. usługi księgowe WarszawaJeśli chodzi o usługi księgowe, Warszawa może poszczycić się największą ilością biur rachunkowych w kraju. Jest to związane z ogromnym zapotrzebowaniem na tego tylu usługi, ponieważ to właśnie w stolicy otwiera się najwięcej firm. Tutaj działają nie tylko wielkie korporacje, ale również lokalne biznesy, jak restauracje, knajpki, sklepiki specjalistyczne, czy budki z fast foodem - każdy taki biznes potrzebuje fachowej obsługi. W dobie globalizacji nie trzeba korzystać z biur, które są zlokalizowane na terenie miasta, w którym posiadamy firmę. Dobrze widać to na przykładzie biur i systemów działających zdalnie na terenie całej Polski, jak http://www.business-care.pl/uslugi/uslugi-ksiegowe.html.

Najważniejsza wskazówka

Wybierając księgowość do obsługi naszego biznesu musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które będą stanowiły dla nas wskazówkę. Dobre i rzetelne biuro będzie posiadać specjalny certyfikat Ministra Finansów, choć nie jest to wymóg konieczny. Musimy jedynie sprawdzić, czy certyfikat jest aktualny oraz rzeczywiście został wystawiony przez ministerstwo.

Kto może prowadzić rachunkowość

Od VIII 2014 r. każdy chętny, który nie był karany oraz posiada tzw. zdolność do czynności prawnych oraz ważną polisę OC może świadczyć usługi związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Nie trzeba zatem za wszelką cenę starać się o certyfikat, aby świadczyć usługi księgowe. Warszawa posiada jednak najwięcej biur oznaczonych certyfikatem, głównie ze względu na szybszą komunikację z ministerstwem.

Ubezpieczenie

Bardzo ważną kwestią jest to, czy nasze biuro posiada aktualną polisę OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli biuro posiada OC, wówczas jest zabezpieczone przed konsekwencjami ewentualnych błędów. Warto zaznaczyć, że polisa świadczy też o dużej odpowiedzialności biura rachunkowego, ponieważ wykupienie takiego ubezpieczenia nie jest tanie. Nie zaszkodzi sprawdzić też, czy jednostka objęła polisą również inne czynności związane ze swoją działalnością, np. rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Tutaj również mogą wkraść się błędy, za które przedsiębiorca może dostać odszkodowanie.