Każdy posiadacz kotów troszczy się o nie najlepiej jak potrafi, a one odwdzięczają mu się głośnym mruczeniem. Jednym z elementów opieki nad futrzastymi czworonogami jest ich odpowiednie karmienie. Jak robić to dobrze i na co należy zwracać uwagę, kupując suche i mokre karmy dla kotów?

Dostosowana do wieku

karma dla kotówJedzenie powinno być dostosowane do wieku zwierzęcia. Bardzo młode koty nie powinny jeść tego samego co dorosłe osobniki, gdyż cały czas rosną i potrzebują innych składników odżywczych, witamin i minerałów niż dojrzałe koty. Wie o tym choćby producent kociej karmy Animonda, wprowadzając na rynek specjalne jedzenie dla kociąt, a także wszyscy lekarze weterynarii. Powinni o tym wiedzieć także hodowcy kotów rasowych i właściciele pospolitych dachowców.

O dużej zawartości mięsa

Pełnowartościowe jedzenie dla kotów domowych powinno zawierać jak najwięcej mięsa, a jak najmniej zbóż, sztucznych barwników i konserwantów. Najlepiej, aby nie zawierało go wcale. Tak jak karmy Animonda, mające w swoim składzie wyłącznie wołowinę i mięso drobiowe. To dlatego, że koty nie powinny być karmione wieprzowiną. Do jadłospisu mruczka można wprowadzić także surowe ryby albo karmę przygotowaną z wykorzystaniem rybiego mięsa.

Dostosowana do trybu życia

Produkty podawane kotu do jedzenia powinny być także dostosowane do jego stanu zdrowia oraz poziomu codziennej aktywności. Koty mają opinie leniwych i najchętniej spędzałyby całą dobę na nagrzanym parapecie. Jednak są i takie dachowce, które lubią długie wędrówki po najbliżej i dalszej okolicy. Te ostatnie powinny być żywione karmami Animonda o dużej zawartości witamin i minerałów

Odpowiednia dla stanu zdrowia

Kot powinien jeść tylko to, co mu naprawdę służy. Dieta powinna być dopasowana do stanu zdrowia zwierzęcia. Jest to możliwe dzięki karmom Animonda. Właściciele chorych zwierząt z dolegliwościami jelitowymi mogą je karmić delikatnym mięsem, które z pewnością nie zaszkodzi kocim żołądkom. Pomoże im za to w utrzymaniu pełnowartościowej diety zaleconej przez weterynarza.

Właściwe żywienie pupila sprawi, że będzie zdrowy oraz pełen energii, a jego futerko - gęste i lśniące. Pełnowartościowe mokre i suche karmy dla kotów są naturalnym wyborem posiadaczy tych sympatycznych zwierząt.