Wprowadzając na rynek nowy produkt, należy zadbać o jego estetyczne opakowanie, w tym umieścić na produkcie odpowiednią etykietę informującą o składzie i przeznaczeniu produktu. W przypadku produktów dedykowanych na rynek polski takie informacje zwykle znajdują się już na opakowaniu – są na nim nadrukowane. W przypadku produktów sprowadzanych z zagranicy, na których nie znajdziemy informacji w języku polskim, należy uzupełnić je o dodatkową, przetłumaczoną etykietę. Pomocne w tym zakresie będą etykiety samoprzylepne z nadrukowaną na nich odpowiednią treścią w języku polskim.

Etykietowanie produktów sprowadzanych z Azji

etykiety samoprzylepne

Sklepy specjalizujące się w sprzedaży produktów sprowadzanych z Dalekiego Wschodu, przede wszystkim z Chin i innych krajów regionu, przed wprowadzeniem takich produktów na rynek polski, powinny zadbać o zmianę ich opakowań – tak by znalazła się na nim informacja w języku polskim lub zamówić etykiety samoprzylepne z przetłumaczoną treścią informacji z oryginalnego opakowania produktu. Zamówienie etykiet samoprzylepnych z informacją o produkcie to najprostszy i najtańszy sposób na przystosowanie sprowadzonych z zagranicy produktów do sprzedaży w Polsce – wymiana całego opakowania jest znacznie droższa.

Etykietowanie produktów bez opakowań

Część produktów trafiających do sprzedaży oferowana jest luzem, bez opakowania. Przykładem mogą być niektóre rodzaje narzędzi ręcznych, narzędzia ogrodowe, meble czy wybrane elementy domowego wyposażenia. Aby usprawnić ich sprzedaż, na każdym z tego typu przedmiotów warto nakleić etykietę samoprzylepną z krótką informacją o danym produkcie, na przykład z informacją o jego producencie. Na etykiecie samoprzylepnej może znaleźć się również kod kreskowy produktu, który po zintegrowaniu ze sklepową kasą ułatwi sprzedaż i ograniczy ryzyko pomyłki ze strony kasjera.

Etykiety do domu

Kolorowe etykiety samoprzylepne przydają się również w zastosowaniach domowych. Dysponując tego typu etykietami, zyskujemy możliwość wygodnego opisywania słoików z przetworami na zimę, znakowania produktów przeznaczonych do mrożenia, opisywania nośników danych, na przykład płyt DVD, opisywania książek, zeszytów, albumów, fotografii i dziesiątek innych przedmiotów, w niezwykle estetyczny i wygodny sposób. Etykiety samoprzylepne przydadzą się również przy okazji przygotowywania przesyłek i listów – zamiast ręcznego zapisywania danych adresata, wystarczy naklejona na przesyłkę naklejka z jego adresem. Jeśli potrzebujesz większej ilości etykiet samoprzylepnych, możesz zamówić je w wyspecjalizowanej drukarni. Gdy szukasz etykiet do zastosowań domowych, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią drukarkę.