nike mercurialCi, którzy grają w piłkę nożną doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak ważny jest dobór odpowiedniego obuwia. Przede wszystkim dlatego, że dobrze dobrany but pozwoli na uniknięcie kontuzji i lekkość gry. Niektórzy wierzą wręcz, że od tego, jakie buty mają na sobie, zależy wynik meczu.

Idealnym obuwiem, jeżeli chodzi o piłkarski rynek, wydają się być Nike Mercurial. Posiadają one szereg cech, które wyróżniają je spośród innych modeli i sprawiają, że są niezrównane.

Przede wszystkim zachwyca lekkość Nike Mercurial - jest to niecałe dwieście (!) gramów. A wszyscy piłkarze doskonale wiedzą, jak ważne jest to, aby but był odpowiednio lekki.

Ogromnym atutem Nike Mercurial jest zastosowanie technologii ACC. All Conditions Control pozwala na utrzymania panowania nad piłką niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zachwyca także oryginalny wygląd Nike Mercurial. Zostały one bowiem zaprojektowane w nowoczesnej kolorystyce a użyty materiał to tejin. Taki materiał ma wpływ na to, że piłkarz posiadający Nike Mercurial utrzymuje ciągłą kontrolę nad piłką, nawet jeżeli szybo porusza się po boisku.

Dodatkowo Nike Mercurial posiadają specjalnie wyprofilowaną cholewkę butów, co pozwala na dopasowanie się ich do kształtu stopy. Ponadto zostały zaopatrzone w dwie warstwy kompozytowego włókna szklanego.

Sugerowana cena modelu Nike Mercurial wynosi około ośmiuset złotych, zależy czy decydujemy się na korki, wkręty czy turfy. Jak widać, nie jest to tani model, jednak to, co oferuje nam producent, bezsprzecznie jest warte takiej ceny.