Segregatory to teoretycznie sprzęty biurowe, które jednak znajdują swoje zastosowanie praktycznie wszędzie, od prostych firm, przez gospodarstwa domowe, aż np. po biura rachunkowe i szkoły. Oto kilka przykładów na wykorzystanie segregatorów.

W warunkach domowych segregatory stanowią doskonałe miejsce na przechowywanie rozmaitej dokumentacji. Dzięki szerokiemu wyboru zarówno kolorów, jak również mechanizmów działania i szerokości można wybrać takie produkty, które będą dobrze sprawdzały się w naszej sytuacji. To pozwoli na sprawienie, że segregatory będą miejscem archiwizacji dokumentów osobno dla np. samochodu, mieszkania, ubezpieczeń czy rozmaitych gwarancji na produkty.

Segregator

Z drugiej strony segregatory powszechnie stosowane są również w biurach. Tutaj zastosowania są dwa. Po pierwsze, segregatory świetnie sprawdzają się jako narzędzia do sprawnej archiwizacji dokumentów – nie trzeba przeglądać wielu teczek, bo dokumentacja  z roku czy kwartału znajduje się w jednym, opisanym segregatorze. Z drugiej strony, segregatory mogą sprawdzić się też w użytku bieżącym.