Jeśli jesteś osobą, która wie, że przygotowanie samochodu do zimy ma wielkie znaczenie i zastanawiasz się, jak w tym zadaniu mogą Ci pomóc łańcuchy śniegowe z samonapinaczem – jesteś w dobrym miejscu.

Łańcuchy śniegowe z samonapinaczem – warto?

Największą korzyścią z Samochód z łańcuchami śniegowymi z samonapinaczemzastosowania łańcuchów śniegowych z samonapinaczem, jest fakt, że są to jedyne łańcuchy, które pozostawiają koła samochodu nietknięte. Tego rodzaju łańcuchy śniegowe z samonapinaczem w odróżnieniu od klasycznych, ściśle opierają się na bieżniku opony, co pozwala uniknąć uszkodzenia felg pojazdu. Ponadto łańcuchy te oferują samocentrujący, samonapinający się system oraz stalowe sprężyny naciągowe, które zapewniają idealne dopasowanie nawet do zużytych opon.

Gdy zdecydujesz się na to, by zainwestować w łańcuchy śniegowe z samonapinaczem, już po pierwszym użyciu będziesz mógł powiedzieć z pierwszej ręki, że zakup tego wysokiej jakości, łatwego w montażu łańcucha opon jest wart dodatkowych kosztów. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które nie przepadają za zimnem, więc kiedy przychodzi czas na montaż łańcuchów opon, na pewno nie będą miały ochoty klęczeć na śniegu i walczyć o założenie klasycznej pary łańcuchów w swoim pojeździe.

Wydaje się więc, że te łańcuchy są zdecydowanie najłatwiejszymi do zainstalowania, a dla kogoś, kto często ich używa, są warte swojej ceny.

Łańcuchy śniegowe z samonapinaczem – jeszcze więcej zalet!

Zaletą systemu samonapinającego jest to, że zapobiega nadmiernemu naprężeniu łańcucha, ponieważ wielkość naprężenia jest kontrolowana. Gdy korzysta się z ręcznego układu napinającego - łańcuch może być nadmiernie napięty. Może to być postrzegane jako zaleta, ponieważ ściślejsze umiejscowienie łańcucha na oponie zmniejsza ryzyko skręcenia opony w obrębie łańcucha.

Niestety, im ciaśniejszy łańcuch, tym szybciej będzie wykazywać oznaki zużycia, zwłaszcza gdy jest prowadzony po „nagiej” drodze, która nie jest pokryta śniegiem. Wynika to z faktu, że łańcuch będzie bardziej szarpał, ponieważ porusza się po powierzchni drogi w niewielkim stopniu. Jeśli jednak zostanie prawidłowo napięty, tak jak wtedy, gdy korzysta się z łańcuchów śniegowych z samonapinaczem, będzie on bardziej elastyczny i będzie mógł „skręcać się” na powierzchni drogi, zmniejszając zużycie.

Łańcuchy śniegowe z samonapinaczem przy prawidłowym napięciu rzeczywiście wytrzymają dłużej, co jest zaletą, a nawet nie muszą zbyt ciasno przylegać do opony. Właśnie dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na zakup łańcuchów śniegowych z samonapinaczem jako lepszej alternatywy.