Choć oczywiście nie polecamy spożywać zbyt dużo smażonych potraw i razem z dietetykami powtarzamy, że najlepiej jeść dużo warzyw i owoców, to no cóż, nie oszukujmy się - porządna patelnia jest potrzebna w każdym domu! A patelnie ceramiczne to ciekawostka, która zawładnęła sercami wielu pań (i panów) domu.

Kupujesz patelnię? Świetnie, ale najpierw odpowiedz sobie do czego ma Ci tak właściwie służyć. I hej, nie patrz tak, wiemy, że najpewniej do smażenia... Ale może najchętniej zajadasz naleśniki? W takiej sytuacji bardziej przyda Ci się patelnia stworzona z myślą właśnie o tym przysmaku.

Ale może częściej będziesz wykorzystywał swoją patelnię do duszenia mięsa? Wówczas bardziej zadowolony będziesz z głębokiej patelni, która dodatkowo wyposażona jest w pokrywę. Dla fanów jajek sadzonych czy schabowego - lepsza będzie patelnia płytka.

Jak widać, ''patelnie ceramiczne'' to bardzo ogólne stwierdzenie. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto zastanowić się do czego będzie ona nam potrzebna. Z pewnością jednak kupując, należy zwrócić szczególną uwagę na powłokę, która świadczy o funkcjonalności patelni oraz daje nam odpowiedź na pytanie, jak długo będziemy cieszyć się naszym zakupem.  A dobra patelnia ceramiczna poskutkuje smacznymi, zdrowymi posiłkami.