kask sparco

Bardzo często chcielibyśmy spróbować własnych sił na torze, czy też trasie rajdowej. W większości przypadków, aby pojawić się na liście startowej, wymagane jest nie tylko stawienie się samochodem mającym aktualne ubezpieczenie i przegląd, ale również wymagany jest kask dla kierowcy jak i pilota.

Po co?

Wbrew pozorom to nie tylko fanaberia organizatorów, ale w dbanie o bezpieczeństwo uczestników rajdów, prób sprawnościowych, czy track dayów - nawet najlepszym kierowcom zdarzają się przecież wypadki, a pasy bezpieczeństwa, czy poduszki powietrzne to nie wszystko!

Koszty?

Ile jednak kosztuje dobry kask na okazjonalne rajdy? Najtańsze modele kupimy już za niespełna trzysta złotych, jednak warto rozważyć, czy oszczędzanie na bezpieczeństwie ma sens. Kask sparco to wydatek niewiele większy, a bezpieczeństwo poparte wieloletnią tradycją i doświadczeniem firmy. Warto odrzucić argument, iż jazda w kasku jest niewygodna i sprawia problemy z polem widzenia - dobrze dobry kask nie tylko nie wpływa na nasze prowadzenie samochodu w sposób negatywny, ale również poprawia nasze poczucie bezpieczeństwa sprawiając, że wykorzystujemy pojazd do granic jego możliwości - a czy nie o to również chodzi podczas rajdów i prób sprawnościowych?